Spectraal effect van led tussenbelichting bij roos
Beschrijving
In het onderzoek "Haalbaarheid LED tussenbelichting bij roos" gaf tussenbelichten met laag LED-licht een hogere productie en lichtbenutting t.o.v. de controle in de winterperiode. De vraag is welk effect in de zomer optreedt.
Resultaten
Tijdens de winterperiode gaf tussenbelichten met laag LED-licht (rood en mix van rood/blauw stuurlicht) een 7-8% hogere productie (kg/m2) en lichtbenutting (g/mol) t.o.v. de controle. De tussenbelichting schakelde mee met de top (SON-T) belichting.
Deze behandelingen werden in de zomer voortgezet, met dit verschil dat de LED-modules 20 uur per dag aan werden gezet. In de periode van week 30 t/m 35 (2e zomersnede) was de toename in productie ten opzichte van de controle 15% voor de rood licht behandeling en 10% voor de rood/blauw licht behandeling.
Helaas kwam dit positieve effect in de snee erna niet meer tot uiting door technische problemen en uitval van LED-modules.
| Projectnummer | 14031-14 |
| Startdatum | 01-06-2010 |
| Einddatum | 01-10-2010 |
| Afgerond | Ja |
| Budget | € 5.000 |
| Uitvoerder | Plant Dynamics |
| Document |
Eindrapport_14031-14.pdf
|